Billack gromadzi poparcie

Foto: Aleksandra Słabisz/Nowy Dziennik
Lokalni politycy, działacze oraz przedstawiciele Polonii przyszli w niedzielę wieczorem do Cracovii Manor w Wallington, by wesprzeć republikańskiego kandydata do Kongresu z 9. dystryktu w New Jersey – dr. Blase’a Billacka.
“Jest może trzech polityków, którzy są warci naszej uwagi, bo dotrzymują obietnic wyborczych. W momencie, gdy poznałam Blase’a Billacka, wiedziałam, że jemu można ufać” – powiedziała Jeanne Andriuzzi z Catholic Voices. “Jest wykształcony, wie co się dzieje w świecie medycznym. Potrafi rozmawiać z elitą, przy tym broni ważnych wartości, takich jak życie i swobody religijne. To człowiek, którego potrzebujemy” – powiedziała Victoria Jakelsky, stanowa koordynatorka kampanii Ricka Santoruma, który udzielił dr. Billackowi poparcia.
Przedstawicielom Polonii, którzy przyszli na fundraiser również spodobały się poglądy dr. Billacka. Wielu z nich, w tym Kongres Polonii Amerykańskiej, oddział na północne New Jersey, na czele m.in. z radnymi z Wallington: Celiną Urbankowską, Izabelą Baczą oraz Andrzejem Krygowskim, mocno zaangażowali się w promowanie kandydata.

Dr Blase Billack, który podkreśla, że zdecydował się zająć polityką, bo nie może patrzeć na to, co się dzieje w kraju, chce sprowadzić produkcję do Stanów Zjednoczonych, sprzeciwia się reformie ubezpieczeń zdrowotnych Baracka Obamy, fundowaniu środków antykoncepcyjnych dla wszystkich kobiet, chce zmniejszenia wydatków na administrację rządową, oraz stypendiów dla uczniów z biedniejszych dystryktów szkolnych. Obiecuje też, że będzie walczył o sprawy Polonii. “Jestem Amerykaninem, ale mam polskie korzenie. Będę bronił interesów Polonii” – powiedział kandydat, który jako jeden z pierwszych wpisał się na stronie DropVisasForPoland.org.

Dr Billack w prawyborach stawi czoła dwóm wpływowym kandydatom republikańskim, którzy mają poparcie partii: rabbiemu Shmuley’owi Boteachowi i dr Hectorowi Castillo. Dr Billack wierzy jednak, że uda mu się pokonać swoich oponentów. Szacuje, że do zwycięstwa potrzeba mu około 3 000 głosów poparcia.

Wojciech Siemaszkiewicz, członek KPA, NNJ podkreśla rolę, jaką może odegrać Polonia w tegorocznych prawyborach.

“To historyczny moment. Na skutek zmian granic dystryktów kongresowych, wszystkie znaczące skupiska polskiej polonii znalazły się w nowym okręgu wyborczym numer 9, w tym takie miasta, jak: Wallington, Garfield, Clifton, Passaic, East Rutherford, Rutherford, Secaucus” – mówi Siemaszkiewicz. Podkreśla też, że po raz pierwszy w historii tego dystryktu Polonia może głosować na kandydata posiadającego polskie korzenie i związanego ze środowiskiem polonijnym. “Jest to historyczna szansa dla polskiej Polonii, aby uzyskać znaczącą pozycję w polityce amerykańskiej w tym okręgu” – dodaje.

Siemaszkiewicz przypomina również wyborcom, iż w dniu prawyborów muszą głosować zgodnie z przynależnością partyjną. Jednak osoby, które nie są zarejestrowane w żadnej partii mogą określić swoją orientację polityczną tuż przed głosowaniem, w dniu prawyborów. “W niezrzeszonych wyborcach nadzieja. Jest ich w 9. dystrykcie bardzo wielu, około 60 procent” – dodaje Siemaszkiewicz.

Zarejestruj się do prawyborów
Wyborcy w New Jersey, którzy chcą głosować w prawyborach zaplanowanych na 5 czerwca, mogą to zrobić do 15 maja.
http://www.state.nj.us/state/elections/how-where-register.html

POWIĄZANE WIADOMOŚCI
PUBLICYSTYKA

Autor: Aleksandra Słabisz

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/billack-gromadzi-poparcie

 

Speak Your Mind

*