Dlaczego popieram Dr. Blase Billack do Kongresu amerykańskiego? – Historyczna szansa Polonii

W tym roku tak jak co dziesięc lat zmieniono okręgi wyborcze do Kongresu amerykańskiego. Ponieważ stan New Jersey stracił jeden okręg wyborczy musiano zmienic obszary pozostałych okręgów tak aby on został przyłączony do innych okregów.

W rezultacie zmieniono okręg wyborczy numer 9, który reprezentuje poseł Pascrell a także zlikwidowano okręg który reprezentował poseł Rothman. Nastąpiła historyczna zmiana położenia polskiej Polonii w stanie New Jersey. Wszystkie znaczące skupiska polskiej polonii znalazły się w nowym okręgu wyborczym numer 9 w tym takie miasta jak Wallington. Garfield, Clifton, Passaic, East Rutherford, Rutherford, Secaucus.

Jest to historyczna szansa dla polskiej Polonii aby uzyskać znaczącą pozycję w polityce amerykańskiej w tym okręgu.

Po stronie demokratycznej dwóch wspomnianych posłów walczy w prawyborach o prawo reprezentowania parti demokratycznej. Natomiast po stronie republikańskiej mamy trzech kandydatów. Kandydatem z powiatu Bergen jest Rabin Shmuley Boteach, z powiatu Passaic Dr. Hector Castillo, natomiast trzecim kandydatem jest Amerykanin polskiego pochodzenia, który mówi po polsku Dr. Blase Billack.

Dr. Billack nie został nominowany jako kandydat z powiatu Bergen różnicą małej ilości głosów. Natomiast powiat Passaic nie miał otwartej konwencji nominacyjnej.

Polonia amerykańska znalazła się na historycznym rozdrożu. Mianowicie pojawił się doskonały kandydat do Kongresu, który chce zmienić dotychczasową politykę obecnych posłów, którzy reprezentują interesy lewicowych demokratów, promują homoseksualne małżeństwa, aborcję, tak zwaną Obamacare, są przeciwni obronie tradycyjnych małżeństw i przede wszystkim popierają lewicową politykę Prezydenta Obamy.

Natomiast Dr. Billack, który jest naukowcem na uniwersytecie Świętego Jana (St. John’s University) w Queens, ma poglądy przeciwstawne do orientacji obecnych posłów.

Tutaj można wymienić tradycyjne rodzinne wartości katolickie które  powinny być popierane w Waszyngtonie. Jednakże przede wszystkim Dr. Billack będzie reprezentował codzienne życiowe interesy mieszkańców w okręgu dziewiątym takie jak tworzenie nowych prac zarobkowych, zreformowanie podatków osobistych i przedsiębiorczych, anulowanie Obamacare, a przede wszystkim prewencyjne prace zabezpieczające wszystkich przeciw powodziom w naszym okręgu.

W mojej opinii Polonia amerykańska powinna się zjednoczyć w tym konkretnym celu politycznym aby wybrać Dr. Billacka do Kongresu amerykańskiego. Pierwsze prawybory odbędą się 5-go czerwca. Tutaj mogą głosować wyborcy zarejestrowani jako Demokraci i Republikanie. Tylko Republikanie mogą głosować na Dr. Billacka. Natomiast niezależni wyborcy mogą udać się do punktów wyborczych i zażądać zmiany ich przynależności do Partii republikańskiej i oddać głos na Dr, Billacka.

To jest kluczowa sprawa dla nas wszystkich.

Jeśli ktoś chce poznać Dr. Billacka osobiście to zapraszam na kwestę wyborczą do Domu Cracovia, 196 Main Avenue w Wallingtonie o czwartej trzydzieści po południu w niedzielę 6-go maja. Wstęp tylko 45 dolarów z obiadem, deserem i muzyką do tańca.

Wojciech Siemaszkiewicz

Dyrektor krajowy Kongresu Polonii Amerykańskiej

Wydział Północny New Jersey

Kandydat z ramienia Partii republikańskiej do parlamentu stanowego w roku 2007 i 2009 w okręgu 37.

 

 

Speak Your Mind

*