Dr. Donna Koch – kandydat w Garfield do rady miasta

Dr Donna Koch
Urodziła się w Passaic, w rodzinie imigrantów z Polski. Od ponad 10 lat mocno związana jest z Garfield, gdzie prowadzi gabinet lekarski. Jest mężatką i ma dwóch synów – Darrena i Daniela.

Dbanie o zdrowie mieszkańców to nie jedyny sposób, w jaki pomaga okolicznej społeczności. Od trzech lat zasiada w Radzie Oświatowej (Board of Education) w Garfield; w swoim gabinecie w ramach programu Garfield HS Student’s Co-op oferowała płatne praktyki dla licealistów zainteresowanych medycyną, chętnie przyjmuje też zaproszenia do wystąpienia w charakterze prelegenta w lokalnych szkołach, gdzie motywuje młodzież do kształcenia się w kierunku medycznym.

Od lat aktywnie też uczestniczy w życiu polonijnym. Jeszcze w 1992 r., jako Miss Polonii reprezentowała swoje miasto na Paradzie Pułaskiego. W 2006 r. wybrano ją na marszałka parady reprezentującego Polonię z Clifton i Passaic. Przez pięć lat należała do zarządu Komitetu Parady Pułaskiego, obecnie jest członkiem tej organizacji.

Mówi płynnie po polsku, a z pacjentami również swobodnie rozmawia po hiszpańsku.

Za swoje zaangażowanie społeczne otrzymała nagrodę Women in Excellence przyznaną jej przez posłankę stanową z dystryktu 35 – Shavondę Sumter.

W tegorocznych wyborach do Rady Miasta Garfield startuje z miejsca 12. na liście wyborczej i kandyduje w grupie z Frankiem J. Calandriello – obecnym burmistrzem, Louisem Aloia – obecnym radnym oraz Nickiem Milevskim.

W głosowaniu 8 maja, mieszkańcy Garfield będą wybierać pięciu kandydatów, którzy przez kolejne cztery lata będą reprezentować ich interesy we władzach miasta. Ten, który otrzyma największą liczbę głosów, zostanie burmistrzem.

Dr Koch, która jest jedyną polską kandydatką do władz miejskich w Garfield, liczy na poparcie polskiej społeczności. “Miasto Garfield zamieszkuje spora grupa Polaków i uważam, że z tego tytułu nasza grupa etniczna powinna posiadać swojego reprezentanta w radzie miasta, który walczyłby o nasze potrzeby” – mówi kandydatka, obiecując, że dołoży starań, aby wszystkim w Garfield żyło się lepiej.

Jej głównym celem jako radnej będzie wspomaganie rozwoju i samorządności w Garfield. “Od kilku lat widzę, że coraz więcej zadań spada na miasto, a funduszy jest coraz mniej” – mówi dr Koch, która ma już doświadczenie w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi, bo jako członek komitetu finansowego w miejskiej radzie oświatowej kierowała budżetem szkolnym w wysokości 82 mln dol. “Odkryłam wszelkiego rodzaju nadużycia, które wyeliminowałam” – dodaje.

“To cieszy, że Polonia ma swoich kandydatów. Jeszcze bardziej cieszy to, że coraz więcej Polaków mieszkających w naszym rejonie idzie do głosowania. Dzięki temu nasza społeczność zaczyna być postrzegana jako równy partner i lokalne komitety partii same do nas się zgłaszają z propozycją wysunięcia kandydatów” – mówi Bożena Urbankowska obecna radna w Wallington, od kilku lat zaangażowana w lokalną politykę.

Dr Donna Koch zaprasza na spotkanie wyborcze 7 maja w godz. 6-9 wieczorem, w VFW (placówka weteranów) przy 340 Outwater Lane w Garfield. Będzie to okazja do porozmawiania i bliższego zapoznania się z kandydatką.

[Wykorzystano materiały opublikowane w Nowym Dzienniku]

 

Speak Your Mind

*