Izabela Bacza won in Wallington

Thank you to 1074 Wallington residents who cast a vote for me. Thank you.

Izabela

Thank you Izabela for running from the PAC Northern New Jersey Division

Wallington wybrał Baczę, Kruka i Wargackiego

Autor: AS
Wieczór wyborczy: republikański sztab wyborczy liczy głosy w restauracji Wallington Exchange
Foto: Nowy Dziennik/ Aleksandra Słabisz
W polonijnym miasteczku Wallington w New Jersey, gdzie mieszkańcy we wtorek wybierali burmistrza i dwóch radnych, wygrali: ubiegający się o kolejną kadencję burmistrza – Walter Wargacki, oraz Izabela Bacza i Roman Kruk.

Jak podaje NorthJeresey.com, Walter Wargacki otrzymał 1 132 głosów zyskując nad republikańskim rywalem – Kenem Kanterem przewagę 142 głosów. Wśród kandydatów na radnych najwięcej zaś głosów otrzymała kandydatka reprezentująca partię republikańską Izabela Bacza (1 074) oraz Roman Kruk z partii demokratycznej (1 017). Pozostali kandydaci: Kevin O’Reilly (R) i Dariusz Pawluczuk (D) otrzymali odpowiednio 996 i 974 głosów.

Sympatycy republikańskich kandydatów do rady miasta Wallington, którzy po zamknięciu lokali wyborczych liczyli głosy w restauracji Wallington Exchange, nie szczędzili gratulacji nowej radnej Izabeli Baczy. “Izabela daje dobry przykład naszej społeczności. Chce coś zmienić. Jej wygrana to duży plus dla tego miasta” – powiedziała Katarzyna Nowakowski.
“Cieszę się, że ludzie docenili Izabelę Baczę. To bardzo mądra i pracowita osoba. Może wiele zrobić dla tego miasta. Polonia powinna być z niej dumna” – powiedziała obecna radna miasta Wallington, Celina Urbankowska.

W wygraną Izabeli Baczy ani na chwilę nie wątpili: jej mąż Gracjan i mama Maria Postrożny. “Byłem przekonany, że wygra. Ona uwielbia pracę społeczną i lubi pomagać innym” – powiedział pan Bacza. “Ci, którzy na nią głosowali przekonają się, że nie zmarnowali głosu” – dodała Maria Postrożny.

W republikańskim sztabie wyborczym słychać było jednak niezadowolenie z wyników wyborów na burmistrza. Jolanta Polan, która w Wallington mieszka od 20 lat, czyli odkąd Walter Wargacki po raz pierwszy zajął stanowisko burmistrza nie kryła niezadowolenia. “Miałam nadzieję, że tym razem nie wygra. Miasto potrzebuje zmian – powiedziała “Nowemu Dziennikowi” Polan, mieszkanka Wallington dodając, że rozczarowana polityką obecnego burmistrza przerejestrowała się z partii demokratycznej do republikańskiej. – Szkoły są przepełnione, zniszczone ulice, niewiele zostało zrobione w kwestii nielegalnych apartamentów, ciągle rzeka zalewa ulice i domy, miliony zostały wydane na stworzenie parku, do którego nikt nie chodzi”.

“Powinno się wprowadzić limit kadencji dla burmistrza. Prezydentem można być tylko przed dwie kadencje, to czemu burmistrzem można być przez 20 lat” – powiedziała Katarzyna Nowakowska.

Do niedawna rada miasta Wallington była zdominowana przez kandydatów reprezentujących partię demokratyczną. Pierwszym republikaninem, który parę lat temu wszedł do rady miasta był Ken Kanter (tegoroczny kandydat na burmistrza), potem do niego dołączyli Celina Urbankowska i Christopher Sinisi (obecni radni). Od stycznia dołączy do nich Izabela Bacza.

We wtorek mieszkańcy New Jersey mieli też okazję wypowiedzieć się w referendum w sprawie zakładów sportowych. Jak podaje NorthJersey.com większość poparła rezolucję zalegalizowania zakładów sportowych w 11 kasynach w Atlantic City i stanowych torach wyścigowych.
“Duże poparcie dla zalegalizowania zakładów sportowych w New Jersey to silny sygnał dla Kongresu i sądów, aby podobnie jak Nevadzie udzieliły New Jersey praw do dochodów i innych korzyści jakie płyną z legalnych zakładów sportowych” – powiedział senator Raymond Lesniak.

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/wallington-wybral-bacze-kruka-i-wargackiego

Speak Your Mind

*