,,Katyń – niespisany testament” – wystawa i prelekcja w sobotę, dnia 4 czerwca 2011, o godzinie 3PM

Szanowni Państwo,

W imieniu Polonijnej Inicjatywy Rodzin Katyńskich ,,POMOST NADZIEI”oraz Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej Okręg 2 w Nowym Jorku mamy zaszczyt zaprosić na uroczyste zakończenie wystawy ,, Katyń – niespisany testament”, które odbędzie się w najbliższą sobotę, dnia 4 czerwca 2011, o godzinie 3PM, w Domu Weterana Polskiego na Manhattanie przy 119 East 15th Street. WSTEP WOLNY.

W programie projekcja znakomitego i wstrząsającego filmu Anny Ferens , ,,Gdzie rosną poziomki”, który mówi o sowieckiej zbrodni w Bykowni, gdzie zostali zagrzebani w masowych grobach Polacy z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej.Film ten otrzymał nagrodę ,,Ponad Granicami”, im. K. Kieślowskiego na The New York Polish Film Festival w 2008 roku.

Wysłuchają Państwo dwóch prelekcji : ,, Ludobójstwo w Bykowni”- wykład dr. Teofila Lachowicza oraz ,,Odległe konsekwencje przemocy w spoleczeństwie i w rodzinie”-wykład E. Kaczmar, referuje dr n. med. Jolanta Libura.

Prezentacja wystawy przygotowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im.Jana Pawła II w Krakowie, ,,Zbrodnia Katyńska . Pamięć i Przebaczenie”.


                                          SERDECZNIE    ZAPRASZAMY

Speak Your Mind

*