List do redakcji – Popieram kandydaturę Blase’a Billacka do Kongresu

W tym roku, tak jak to dzieje się co dziesięć lat, zmieniono okręgi wyborcze do amerykańskiego Kongresu. Ponieważ stan New Jersey stracił jeden okręg wyborczy, musiano zmienić obszary pozostałych okręgów tak, aby został on przyłączony do innych okręgów.

W rezultacie zmieniono okręg wyborczy numer 9, który reprezentuje kongresman Bill Pascrell, a także zlikwidowano okręg, który reprezentował kongresman Steve Rothman. Nastąpiła historyczna zmiana położenia Polonii w stanie New Jersey. Wszystkie znaczące skupiska Polonii znalazły się w nowym okręgu wyborczym – numer 9, w tym takie miasta jak: Wallington, Garfield, Clifton, Passaic, East Rutherford, Rutherford i Secaucus.

Jest to historyczna szansa dla Polonii w New Jersey, aby uzyskać znaczącą pozycję w polityce amerykańskiej w tym okręgu. Po stronie demokratycznej dwóch wspomnianych kongresmanów walczy w prawyborach o prawo reprezentowania Partii Demokratycznej. Natomiast po stronie republikańskiej mamy trzech kandydatów. Kandydatem z powiatu Bergen jest rabin Shmuley Boteach, z powiatu Passaic – dr Castilla, natomiast trzecim kandydatem jest Amerykanin polskiego pochodzenia, który mówi po polsku – dr Blase Billack.

Dr Billack nie został nominowany jako kandydat z powiatu Bergen. Natomiast powiat Passaic nie miał otwartej konwencji nominacyjnej.

Polonia amerykańska znalazła się na historycznym rozdrożu. Mianowicie pojawił się doskonały kandydat do Kongresu, który chce zmienić dotychczasową politykę obecnych kongresmanów, którzy reprezentują interesy lewicowych demokratów, promują homoseksualne małżeństwa, aborcję, tak zwaną “Obamacare”, są przeciwni obronie tradycyjnych małżeństw i popierają lewicową politykę prezydenta Obamy.

Natomiast dr Billack, który jest naukowcem na nowojorskim Uniwersytecie Świętego Jana (St. John’s University) na Queensie, ma poglądy przeciwstawne do orientacji obecnych kongresmanów. Wyznaje tradycyjne rodzinne wartości katolickie, które powinny być popierane w Waszyngtonie. Jednakże przede wszystkim dr Billack będzie reprezentował codzienne, życiowe interesy mieszkańców w okręgu dziewiątym takie, jak tworzenie nowych miejsc pracy, zreformowanie podatków osobistych i dla firm,  anulowanie “Obamacare”, a przede wszystkim przeprowadzenie prewencyjnych prac zabezpieczających wszystkich przed powodziami w naszym okręgu.

W mojej opinii amerykańska Polonia powinna się zjednoczyć w tym konkretnym celu politycznym – aby wybrać Blase’a Billacka do Kongresu USA. Pierwsze prawybory odbędą się 5 czerwca. Tutaj mogą głosować wyborcy zarejestrowani jako demokraci i republikanie. Tylko republikanie mogą głosować na dr. Billacka. Natomiast niezależni wyborcy mogą udać się do punktów wyborczych i zażądać zmiany ich przynależności do Partii Republikańskiej i oddać głos na doktora Billacka. To jest kluczowa sprawa dla nas wszystkich.

Więcej informacji: http://www.blasebillack.blogspot.com

Wojciech Siemaszkiewicz jest dyrektorem krajowym Kongresu Polonii Amerykańskiej – Wydział Północny New Jersey. Kandydował z ramienia Partii Republikańskiej do parlamentu stanowego w roku 2007 i 2009 w okręgu 37.

Autor: WOJCIECH SIEMASZKIEWICZ

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/list-do-redakcji-popieram-kandydature-blasea-billacka-do-kongresu

Speak Your Mind

*