Obywatele amerykańscy polskiego pochodzenia głosujcie na gubernatora Mitta Romney’a – apel Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Republikanów w New Jersey

6-go listopada br. będziemy uczestniczyć w bardzo ważnych wyborach. Wybierać będziemy Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czy będziemy głosować za wprowadzaniem socjalizmu w Ameryce przez Prezydenta Obamę? Czy za powrotem do życia opartego na zasadach wolności, swobody i osobistej odpowiedzialności?

Jako prezes Polsko Amerykańskiego Stowarzyszenia Republikanów w New Jersey mam nadzieję, że my będziemy głosować za Ameryką, do której przyjechaliśmy i w której się wychowaliśmy. Czyli kraju szansy i realizacji osobistych marzeń.

Jakkolwiek, spoglądając na dokonania administracji Obamy w stosunku do naszej drugiej ojczyzny – Polski, musimy przyznać, że obietnice, które podczas swojej pierwszej kampanii Obama złożył Polakom w Ameryce nie zostały przez niego spełnione w ciągu czterech lat jego pierwszej kadencji.

Wprost przeciwnie, jesteśmy świadkami wrogich działań administracji Obamy wobec Polski, która jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Wśród tego rodzaju działań wyliczyć można: anulowanie systemu obrony przeciw rakietowej w Polsce, wypowiedzi skierowane do rosyjskiego Prezydenta i sugerujące możliwość zdradzenia Polski a także Europy Wschodniej, gafa o “polskich obozach śmierci”; nie pojawienie się na pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego jak również brak decyzji w sprawie włączenia Polski do ruchu bezwizowego.

Administracja Obamy także wypowiedziała wojnę przeciwko Kościołowi katolickiemu w Ameryce poprzez narzucanie wymagań ubezpieczeniowych i wspieranie reform socjalnych będących wbrew nauczaniu katolickiemu.

Wszystko to powinno niepokoić nawet najbardziej zagorzałych zwolenników Prezydenta Obamy, szczególnie obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia.

My wiemy, że Polska i jej interesy narodowe nie stanowią priorytetu dla Prezydenta Obamy.

Dlatego zwracamy się z prośbą do obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia aby w zbliżających się wyborach prezydenckich głosowali na gubernatora Mitta Romney’a.

Wojciech Siemaszkiewicz

Prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Republikanów w New Jersey

Speak Your Mind

*