Podniesienie polskiej flagi w Hackensack, Bergen County New Jersey

Wczorajsza uroczystość (5-go grudnia) podniesienia polskiej flagi w Bergen County była historycznym i ważnym wydarzeniem dla Polonii.

Godnie pokazaliśmy nie tylko naszą obecność ale także przygotowaliśmy wspaniały program i całą oprawę uroczystości. Jestem naprawdę dumna, ze nasz Wydział Północny KPA dostąpił zaczytu zorganizowania tej uroczystości, za co otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie w postaci “Proklamacji” od powiatu Bergen.

Zorganizowanie ceremonii nie byłoby możliwe w tak krótkim czasie gdyby jak zwykle nie pomoc Adriany Woś-Myśliwiec, Toniego Domino i Yaga Chudy, Chór Aria i Wojciecha Siemaszkiewicza. Serdecznie Wam za to z całego serca dziękuję. Dziękuję też wszystkim, którzy postarali się przybyć i poświęcić swój cenny czas, często odrywając się od swoich ważnych obowiązków lub biorąc dzień wolny z pracy.

Dziękuję naszym dzieciom ubranym w piękne stroje krakowskie i góralskie, a były to córki Państwa Myśliwiec oraz Państwa Sperlak.

Dumni jesteśmy że zaszczyciło tą uroczystość swoją obecnością wiele ważnych osobistości z Powiatu Bergen z Panią Kathe Donovan – starosta powiatu i Mike Saudino – szeryf. Ceremonie rozpoczęto prezentacją barw narodowych przez oddział policji z powiatu Bergen.

Słowa podziękowania kieruję do Księdza Jacka Marchewki za wygłoszenie wzruszającej inwokacji i Pani Mecenas Adriany Woś-Myśliwiec za wspaniałe wprowadzenie z podkreśleniem zasług Polaków. Jak zwykle na wysokości zadania stanął Chór Aria z nie zastąpioną szefową Yaga Chudy.

Ludzie mieli ciarki podczas odśpiewanych przez chór hymnów. Godnie i dostojnie wypadli nasi weterani, którzy postarali się przyjechać pomimo wieku i w wielu wypadkach z dalekich odległości.

Nie odbyła by się polska uroczystość bez tzw. suto zastawionego stołu pysznych polskich dań i wypieków, które ofiarowały Super Deli, Piast, Mieszko, Adam, Polish Kitchen i Piekarnia Polonia.

Ponieważ mnie przypadł zaszczyt głównego prelegenta więc postarłam się przedstawić w skrócie historię Święta Niepodległości Polski za co otrzymałam dużo komplementów. Uroczystość zgromadziła ponad 150 osób nie tylko Polaków ale rownież Amerykanów.

Organizowanie tego typu uroczystości jest dla nas bardzo ważne bo w ten sposób jesteśmy widoczni jako grupa etniczna. Mam nadzieję, że kolejne podniesienie flagi odbędzie się już na szczeblu stanowym, a następnie na Kapitolu w Waszyngtonie.

Z poważaniem
Bożena Celina Urbankowski – Prezes KPA Wydział Północny NJ.

PS. Zdjęcia z uroczystości są dostępne do obejrzenia na stronie:

www.facebook.com/Bergengov

Speak Your Mind

*