Przedwyborcze nominacje w powiecie Bergen

Wojciech Siemaszkiewicz, dr Blase Billack i Bożena Urbankowska podczas konwencji GOP w powiecie Bergen
Foto: Aleksandra Słabisz/ Nowy Dziennik
Partia Republikańska z powiatu Bergen udzieliła w czwartek poparcia rabiemu Shmuleyowi Boteachowi ubiegającemu się o stanowisko kongresmana z okręgu 9, natomiast Partia Demokratyczna – Steve’owi Rothmanowi.

Nominacji Partii Republikańskiej nie udało się zdobyć polskiego pochodzenia kandydatowi na kongresmana dr. Blase’owi Billackowi, który z zawodu jest toksykologiem i naukowcem zajmującym się badaniami nad rakiem. Był drugi pod względem liczby głosów na powiatowej konwencji republikańskiej.

“To jest demokratyczny proces. Każdy kandydat ma takie same szanse. Jednak partia zwraca uwagę na finanse kandydata, a nie tylko na jego program” – powiedziała Celina Urbankowska, radna z Wallington i członkini powiatowej komisji konwencji republikańskiej.

Kandydat wciąż może startować w czerwcowych prawyborach, ale bez nominacji ma utrudnione zadanie.
Mówiący po polsku i związany z polonijnym środowiskiem (m.in. jest członkiem KPA, NNJ) dr Blase Billack, w czwartek wieczorem, po przeliczeniu głosów, powiedział “Nowemu Dziennikowi”, że jeszcze nie zdecydował, czy będzie startował w prawyborach.

“Wierzę w moje przesłanie. Wierzę, że przedstawiciel do Kongresu z 9. dystryktu musi się zmienić. Jestem w stanie zadbać o wyborców nie tylko z Bergen, ale również z powiatów Passaic i Hudson. Jednak muszę przemyśleć, czy bez nominacji będę startował w prawyborach” – powiedział dr Billack, poparty przez GOP z miasta Passaic.

“Jeżeli [dr Billack] zdecyduje się ubiegać w prawyborach, będzie to test dla nas, czy uda nam się zmobilizować polską społeczność – mówi Wojciech Siemaszkiewicz, republikanin i członek zarządu KPA w New Jersey. Niestety, jak startuje polski kandydat, to nie ma poparcia w polonijnym środowisku” – tłumaczy, dodając, że w sukurs można przyjść pomagając w kampanii wybiorczej i zasilając ją funduszami.

Nie powiodło się w czwartek również zaprzyjaźnionemu z naszą redakcją kongresmanowi Billowi Pascrellowi. Nominację partii demokratycznej z powiatu Bergen otrzymał – Steve Rothman. Obaj kongresmani posiadają wieloletnie doświadczenie i ubiegają się o stanowisko z dystryktu 9. Rothmana ma jednak mocne korzenie w powiecie Bergen, a Pascrell, ze względu na zmianę granic okręgów jest osobą nową. Liczy jednak na poparcie partii demokratycznej z powiatu Passaic. Konwencję partyjną zaplanowano na 24 marca.

W czwartek na obu konwencjach nominację wręczono również kandydatom na posłów powiatowych (freeholders).

Autor: Aleksandra Słabisz

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/przedwyborcze-nominacje-w-powiecie-bergen

 

 

Speak Your Mind

*