Zarejestruj się do głosowania

Grupa lokalnych działaczy z Kongresu Polonii Amerykańskiej Wydziału Północnego New Jersey 4 kwietnia wieczorem oferuje pomoc w zarejestrowaniu się do głosowania lub zmianie przynależności partyjnej.

Z pomocy tej można będzie skorzystać w najbliższą środę, 4 kwietnia, w godzinach od 6 do 9 wieczorem w Cracovii Manor, mieszczącej się przy 196 Main Ave. w Wallington, NJ.

Prawybory w stanie New Jersey odbędą się 5 czerwca. W przeciwieństwie do listopadowych wyborów generalnych, w prawyborach głosować mogą tylko osoby, które określiły swoją przynależność partyjną. Osoby, które już są zarejestrowane i głosowały w poprzednich wyborach, ale w tym roku chcą głosować na kandydata reprezentującego inne ugrupowanie polityczne, mogą zmienić swoją afiliację partyjną do 11 kwietnia.

“Tak robi wielu Amerykanów, którym zależy na poparciu jakiegoś kandydata” – mówi Bożena Urbankowska, prezes KPA, NNJ, która również mocno jest zaangażowana w lokalną politykę, w tym m.in. piastuje stanowisko radnej w Wallington.

W środę członkowie KPA, NNJ będą pomagać w wypełnianiu formularzy dotyczących zmiany partii, jak również w rejestracji wyborców. Jeżeli ktoś jeszcze w ogóle nie głosował w stanie New Jersey, musi zarejestrować się nie później niż na 21 dni przed wyborami, czyli do 17 maja.

Osoby, które są zarejestrowane, ale jako niepartyjni (undeclared), mogą zadeklarować przynależność do partii najpóźniej w dniu prawyborów.
Organizując rejestrację wyborców KPA, NNJ chce zachęcić jak największą liczbę osób do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach. “To bardzo ważne wybory, nie tylko dlatego, że wybieramy prezydenta. Wybieramy też naszych przedstawicieli do władz lokalnych i federalnych” – powiedziała Urbankowska na ostatnim zebraniu KPA, NNJ.

Z dystryktu 9. w tym roku w prawyborach do Kongresu startuje popierany przez KPA, NNJ dr Blase Billack, republikanin, z zawodu toksykolog oraz specjalista od badań nad rakiem piersi. “Popieramy go nie tylko dlatego, że ma polskie pochodzenie, ale również dlatego, że uważamy, iż to bardzo dobry kandydat. Świetnie rozumie politykę amerykańską i międzynarodową. Jest też bardzo dobrze zorientowany w sytuacji ekonomicznej kraju i ma plan dalszego rozwoju gospodarczego naszego regionu” – mówi Urbankowska.

Prowadzona przez KPA, NNJ rejestracja dotyczy głównie wyborców z dystryktu 9., który obejmuje takie miasta, jak m.in. Wallington, Garfield, Passaic, Lyndhurst, Rutherford, East Rutherford i inne, jednak osoby z innych dystryktów, też z pewnością będą mogły zasięgnąć pomocy związanej z rejestrowaniem się do wyborów.

Podczas rejestracji będzie okazja porozmawiać z kandydatem do Kongresu dr. Blasem Billackiem.

Więcej o dr. Billacku: www.blasebillack.blogspot.com
Strona internetowa KPA, NNJ: www.pacnorthjersey.org

Autor: AS

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/zarejestruj-sie-do-glosowania

 

Speak Your Mind

*